Polecane strony

ZACZYNAMY NOWYROK SZKOLNY

Witamy wszystkich w nowym roku przedszkolnym. Dolaczylo do nas kilku nowych krasnalków, bardzo nas to cieszy. Mamy nadzieję, że się będą dobrze czuć w żłobku i przedszkolu. Plan prac już przygotowany, czeka na krasnale sporo pracy, ale zabawy i uciechy są zagwarantowane. Jesień już przywitaliśmy, a to dopiero początek.

WAKACJE

Tegoroczne wakacje nas nie rozpieszczały, pogoda była różna. Mimo to Krasnalki bawiły się wybornie przez okrągłe dwa miesiące. Urodzinki wyprawailiśmy w ogrodzie, gdy było mokro... nic nie szkodzi, mamy duży taras i podwórko po którym wspaniale się jeździ samochodzikami i gra w piłkę. Teraz niecierpliwie czekamy, na wrzesień i nowe plany pracy.

MARZANNA

21 marca starszaki wraz z ciocią Agatą zrobiły marzannę. Kolorową pannę zanieśliśmy nad pobliską rzeczkę, spaliliśmy, a popioły popłynęły do morza. Ogłaszamy, że zima odeszła na dobre, zaczynamy uczyć się wiosennych wierszyków i piosenek.

bal karnawałowo-walentynkowy

W piątek 14 lutego bawiliśmy się na imprezie karnawałowej połączonej z walentynkami. Dzieci były kolorowo poprzebierane, rodzice przygotowali dla swych pociech mnóstwo smakołyków. Wytańczyliśmy się, zasłodziliśmy, a dzieci do domów zabrały wykonane przez siebie walentynki.

Szlachetna paczka

SZLACHETNA PACZKA

Bardzo wszystkim darczyńcom dziękujemy. Udało nam się zebrać dziewięć kartonów różnych potrzebnych rzeczy. Wczoraj wieczorem skończyłam opakowywać kartony w świąteczny papier, dziś rano nasze paczki trafiły do magazynu Szlachetnej paczki, a stamtąd do wybranej przez nas rodziny.

Wybraliśmy potrzebującą rodzinę z naszej okolicy. Pani Anna, po śmierci męża wychowuje szóstkę dzieci, wraz z nimi mieszka najstarsza córka Pani Anny z trójką własnych dzieci. Potrzeby są ogromne, przez środki czystości, poprzez żywność trwałą, aż po ubrania zimowe i obuwie. Dzieci są w wieku od 19 lat, po dwa tygodnie. Zachęcam wszystkich do zbiórki.

fotografie

żłobek Świętokrzyska przedszkole ŚwiętokrzyskaWe wtorek, 12.11 odbyła się w przedszkolu kolejna sesja fotograficzna. Dzieci których nie było w zeszłym tygodniu, mogły dać się obfotografować w bajkowych strojach. By urozmaicić czas oczekiwania na sesję, Jurek Ogórek prowadził zabawę taneczną. Myślą przewodnią tej imprezy była jesień.

 

przedszkole Ujeścisko, żłobek UjeściskoW poniedziałek 04.11 był w przedszkolu Pan fotograf, prawie wszyscy pozwolili zrobić sobie zdjęcia... Za dwa tygodnie będą do odebrania. Dzieci których nie było mają jeszcze szanse, gdyż będą jeszcze robione zdjęcia do kalendarza na rok 2014.

halloween

przedszkole Ujeścisko, żłobek Ujeścisko,W czwartek mieliśmy w przedszkolu świetną zabawę. Obchodziliśmy podwójne urodziny, Małgosi i Pawła, był zielony tort i masa smakołyków. Dzieci poprzebierane były w halloweenowe stroje i makijaże. Na szafkach świeciły lampiony z wydrążonych dyń, było głośno, wesoło i ciut strasznie. Tańczyliśmy, były konkursy z nagrodami, impreza naprawdę się udała.

Oznaki jesieni

jesienne prace przedszkolakówjesień w przedszkoluW październiku Krasnalki wybrały się na wyprawę w poszukiwaniu darów jesieni.

Z zebranych skarbów obie grupy starszaków wyklejały podobiznę Pani Jesieni.

Efekt prac był imponujący...efekt pracy przedszkolakówMalowanie i wyklejanie idzie maluchom równie świetnie.

 

 

gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.